таг: Индијката

Индијка на 105 години освојува златни медали во трчање

0
Индијката Рамбаи од северната сојузна индиска држава Харајана има 105 години, а решила да биде тркачка дури лани – во 2021 година. Таа...

ФОТО | Непозната девојка го тужи принцот Хари: Ми ветуваше брак!

0
Судејќи според обидот на Индијката Палвиндер Каур да го „стави принцот Хари зад решетки“, Меган Маркл не била жената со која требал...