таг: инвазија

(ВИДЕО) Сцени на хаос во Киев: Реки од автомобили, бега дури...

0
Откако првиот човек на Русија, Владимир Путин, започна општа инвазија на Украина, многу Киевчани решија да го напуштат главниот град што...

Инвазијата на Русија врз Украина почна во 5.50 часот утринава

0
Русија ја започна својата инвазија врз Украина во 5.50 часот утринава со силни копнени и воздушни напади. Рускиот претседател Владимир Путин...

АП: Путин испраќа разузнавач на Балканот

0
Сите очи се насочени кон Украина и можна руска инвазија на таа земја, а рускиот...