fbpx

таг: „Империал

Откриен нов сој на коронавирусот во Велика Британија

0
Според најновото истражување на „Империал колеџ“ од Лондон, 11,8 отсто од 841 секвенционирани позитивни примероци покажуваат присуство на подваријанта на коронавирусот ( AY.4.2.)...