таг: имаа

Бела куќа: Бајден и Нетанјаху, првпат по еден месец, разговараа за...

0
Американскиот претседател Џо Бајден и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху имаа телефонски разговор, прв по повеќе од еден месец, за развојот на ситуацијата во...

Велика Британија воведе санкции за раководството на казнената колонија каде што...

0
Велика Британија денеска воведе санкции за шест лица кои имаа раководни позиции во арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски...

Симболичен настап на македонските нордијци на спринтот во Словенија

0
Македонските натпреварувачи Ставре Јада и Дарко Дамјановски го имаа својот прв настап на Светското првенство...

Проф. д-р Пановски: Реинфицираните со омикрон стекнуваат најсилен имунитет

0
Вакцините на почетокот имаа ефикасност од над 90 проценти, но со секоја појава на нова варијанта на коронавирусот, ефикасноста на вакцините опаѓа, вели...

Митревски: Никој на светот нема ваква публика, ви благодарам за поддршката

0
Во текот на целиот меч вечрва напите момци ја имаа и тоа како поддршката од популарната „Фаланга“, а голманот Никола Митревски јавно се...

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

0
Словенечките ракометари признаа дека имаа сериозен прв тест на Европското првенство против Македонија и не пропуштија да ја пофалат храбрата игра на репрезентацијата...

Кире Лазаров и неговиот Нант во финишот потклекнаа против ПСЖ

0
Кире Лазаров и Нант долго имаа предност на дербито со ПСЖ, но гостите победија на денешната средба (29:30). ПСЖ во првиот дел...

Барди двоен стрелец, Елмас асистент

0
Македонските фудбалски репрезентативци Енис Барди и Елиф Елмас имаа синоќа забележителни настапи за своите тимови во шпанското и италијанското првенство. Во рамки...

ЖРК Вардар го елиминира тимот на Приштина

0
Ракометарките на Вардар имаа успешен старт по враќањето на европската сцена и го елиминираа тимот на Приштина во нокаут-фазата на ЕХФ Европскиот...

Работнички ги преживеа Ангели, ТФТ убедливо во Куманово

0
 КК Ангели имаа одлични 15 минути под „Кале“ во Скопје, но не го задржаа големото водство, односно фаворитот Работнички славеше убедлива победа...