таг: илјади

ОН: Стотици илјади луѓе имаат потреба од итна помош по разорните...

0
Стотици илјади луѓе имаат потреба од итна помош по разорните поплави во Либија, соопшти Канцеларијата на ОН за координација на хуманитарни...

(ВИДЕО) Бројот на загинати и исчезнати во поплавите во Либија се...

0
Над 5 000 луѓе се претпоставува дека се загинати, а 10...

Продолжија протестите во Израел против судските реформи

0
Десетици илјади демонстранти се собраа синоќа во Тел Авив и во други градови...

Во Лисабон протест на неколку илјади државни службеници и работници за...

0
Неколку илјади државни службеници и работници од приватниот сектор од цела Португалија се...

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

Иранскиот верски лидер помилува 10 илјади затвореници

0
Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи помилувал „десетици илјади затвореници“, вклучително и многумина уапсени...

Илјадници на улиците на Тел Авив протестираа против новата влада на...

0
Неколку илјади луѓе синоќа излегоа на улиците на Тел Авив за да протестираат против новата влада на премиерот Бенјамин Нетанјаху, која...

Протестите против насилството врз жените низ Франција собраа десетици илјади луѓе

0
Десетици илјади луѓе протестираа во Франција, незадоволни од неефикасноста на судството во случаите на сексуално насилство, барајќи нов закон. Пет години...

Повеќе од 20 илјади граѓани се вакцинирале против сезонски грип

0
Над 20 илјади дози вакцини против сезонски грип се аплицирани заклучно со вчерашниот ден на вакциналните пунктови низ државата, а веќе се закажани...

Повеќе од 27 илјади граѓани од ризичните групи се пријавиле за...

0
Повеќе од 27 илјади граѓани од ризичните групи се пријавиле за бесплатната вакцина против сезонски грип. Утре почнува имунизацијата во Центрите за јавно...