таг: Илиевска

Подготовки за Галичката свадба која ќе се одржи овој викенд

0
Катерина Илиевска и Филип Бундовски се годинешните младенци на традиционална „Галичка свадба“, која ќе се одржи по 47 пат. Покровител на годинешната Галичка...

Се породи познатата водителка на „Брза кујна“: Александра роди ќеркичка!

0
Познатата водителка Александра Илиевска која неколку сезони го водеше забавното шоу „Брза кујна“ набрзо по откривањето дека ќе стане мајка се повлече...

Познатата македонска актерка Ирена Илиевска стана мајка: „Добредојде Ева, добредојде дете...

0
Нашата актерка Ирена Илиевска, особено позната на македонската публика како дел од актерската екипа на народните приказни денес стана мајка. Среќната вест...