таг: изутринава

Бербок од Кијив ги повика сојузниците за поголема поддршка за заштита...

0
Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пристигна изутринава во Кијив и повика за поголема меѓународна поддршка за заштита на небото на Украина...

Утрово експлозии во Харков и Запорожје

0
Серија експлозии одекнаа изутринава во Харков и Запорожје, соопштија локалните власти. Проектили погодија индустриски...

Зеленски: Инвазија врз Украина од страна на Русија

0
Откако рано изутринава Русија започна воена напад врз украина, со свое сооопштение се јави и украинскиот претседател, Володимир Зеленски. Во неговото...