таг: Израелското

Десет клучни моменти во војната помеѓу Израел и Хамас

0
По денешната оставка на директорот на израелското воено разузнавање Ахарон Халива откако ја презеде одговорноста за неуспесите што доведоа до нападот на...

Израел планира да ги отвори границите за некои вакцинирани туристи

0
Израелското Министерство за здравство денеска соопшти дека од 9 јануари ќе им дозволи на целосно вакцинирани туристи од одредени земји да влезат во...

Израел ја пролонгира вакцинацијата со четврта доза против ковид-19

0
Израелското Министерство за здравство синоќа соопшти дека се пролонгира имунизацијата со четврта доза вакцина против...

Нови податоци од Израел: „Фајзер“ штити од Делта сојот само 39...

0
Израелското Министерство за здравство соопшти дека ефективноста на вакцината против коронавирус е намалена на 39 проценти во спречување на инфекцијата, и на 41...

Израел соопшти: Ефикасноста на вакцината против коронавирусот е намалена на 39...

0
Израелското Министерство за здравство соопшти дека ефективноста на вакцината против коронавирус е намалена на 39 проценти во спречување на инфекцијата, и на 41...

Израел повторно воведува задолжителни маски во затворено

0
Израелското Министерство за здравство повторно ја воведе обврската за носење заштитни маски во затворен простор почнувајќи од...