таг: Израелскитe

Израел бомбардираше домови на тројца команданти на Хамас во Газа

0
Израелскитe воздухопловни сили во вторникот ги ракетирале домовите на тројца команданти на радикалното палестинско движење Хамас во Појасот Газа, објави прес-службата на израелската...