таг: изминатите

Нов бран напади врз Бахмут

0
Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската...

Најмалку 330 загинати во протестите во Иран, меѓу нив и 50...

0
Најмалку 330 луѓе загинаа во протестите во Иран во изминатите два месеца, соопшти Новинската агенција...

Нема починати лица: Регистрирани 126 нови случаи, од нив 19 реинфекции

0
Во изминатите 24 часа регистрирани се 126 нови лабораториски позитивни случаи на КОВИД-19, со што бројот на активни случаи изнесува 1.004, додека оздравени...

Нови 370 случаи на ковид-19, 10 починати

0
Во изминатите 24 часа направени се 3.148 тестови, а регистрирани се 370 нови случаи на ковид-19, од кои 51 се реинфекции. Оздравени се...

Смирување на омикрон бранот во Словенија

0
Во изминатите 24 часа во Словенија се потврдени 4257 нови случаи на коронавирус, а 15...

Русија продолжува да испраќа војници кон украинската граница, соопшти Пентагон

0
Во изминатите 24 часа Русија продолжи да испраќа дополнителни војници на украинско-белоруската граница, соопшти Пентагон. Белата куќа вчера соопшти оти...

Ментални последици од Ковид-19: Што открија аутопсиите на луѓето кои починале...

0
Во текот на изминатите две години од пандемијата, научниците и лекарите сфатија дека Ковид 19 има длабоки последици по менталното здравје, и на...

Рекордни нови случаи на ковид во соседството

0
Во Косово изминатите 24 часа е забележана троцифрена бројка новозаболени од Ковид-19, што е прв пат по повеќе од три месеци...

Рекорден број на заразени со Ковид-19 во светот во изминатата недела

0
Во изминатите седум дена урнати се нови рекорди во светот кога станува збор за инфекции со коронавирус, достигнувајќи над 935.000 заразени случаи дневно,...

Коронавирус во ЛА Лејкерс

0
Екипата на ЛА Лејкерс потврди пет позитивни случаи во изминатите 48 часа. Расел Вестбрук, Ејвори Бредли, Малик Монк, Двајт Хауард и Тален...