таг: излезе

Бајден и Блинкен со остри осуди на одлуката на МКС за...

0
Американскиот врв денеска излезе со остра осуда на одлуката на Меѓународниот кривичен суд за издавање налог за апсење на високи службени лица на...

Бајден: Големото враќање на Америка продолжува

0
Претседателот на САД, Џо Бајден излезе денеска со изјава околу позитивните економски резултати на неговата аадминистрација соопштувајќи дека „големото враќање на Америка продолжува“....

Излезе од печат поштенската марка „Деца со ретки болести – фенилкетонурија“

0
Денеска излезе од печат поштенската марка „Деца со ретки болести – фенилкетонурија“, прва во светот. Поштенската марка е со номинална вредност од 36.00...

Да се подготвиме за најважните настани и трендови во 2024 година

0
МАРЈАН ЗАБРЧАНЕЦ  1. Половина од светското население ќе излезе на избори во 2024 година Избори ќе се случат во повеќе...

Крајно време е Обвинителството да излезе точно со име и презиме...

0
Крајно време е Обвинителството да излезе точно со име и со презиме за Онкологија зашто овој костум што го гледате на мене денеска,...

„Мерцедес“ поднесе жалба, има грешка на Верстапен на стартот на трката

0
Макс Bерстапен излезе како победник во трката за Големата награда на Австралија, која заврши хаотично...

Тензија во Интер, клубот продава играчи без знаење на Инзаги

0
„Скај Спорт Италија“ излезе со вест дека Баер Леверкузен испратил понуда за Госенс која Интер ја прифатил....

ВИДЕО: Мачката повторно се соедини со семејството откако помина три недели...

0
Итриот мачор Роуди, кој излезе од својот превозник во багажниот простор на авионот на крајот на минатиот месец и три недели живееше внатре...

Утринска банана диета – еве како килограмите да се губат, а...

0
Откако во Јапонија излезе книга за диетата со банана, започна вистинскиот бум на бананите! Оваа книга ја опишува вистинската приказна за Јапонецот Хитоши...

Русија: Исклучувањето од Советот за човекови права на ОН е нелегално

0
Москва излезе со реакција на денешната одлука на Генералното собрание на Обединетите Нации, кое одлучи...