fbpx

таг: излегуваат

Д-р Цана: Ковид-состојбата е полоша отколку што изгледа

0
Граѓаните кои излегуваат позитивни на Ковид-19 со тестови кои ги прават дома, не се пријавуваат и не се регистрираат како заразени. Бројките на...

Петков и Радев излегуваат од изолација

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков и претседателот Румен Радев денеска излегуваат од изолација, откатко и двајцата...

Жените се посреќни кога имаат помлад партнер! А ова е идеалната...

0
Интересно истражување … Жените кои излегуваат со мажи кои се значително помлади од нив, обично се посреќни и изгледаат посреќни од жените...

Утре на пладне музичарите излегуваат на протест пред Владата

0
Утре на пладне музичарите излегуваат на протест пред Владата. Поголемиот дел од естрадните уметници не се согласуваат...

Тутунарите и лозарите на протест пред Владата, бараат реализација на ветеното

0
Тутунарите и лозарите денеска излегуваат на протест пред Владата, велат дека ќе бараат одговори за неисполнетите ветувања дека ќе...