таг: Извршниот

Марк Зукерберг заврши во болница: „Само што излегов од операција“

0
реклама Извршниот директор на Мета, Марк Зукерберг, заврши во болница со ногата во гипс,...

Мајкрософт на суд се жали поради „нефер тактики“ што ги користи...

0
Извршниот директор на Мајкрософт, Сатја Надела, изјави дека неправедните тактики што ги користи Гугл довеле до негова доминација како пребарувач, тактика која, пак,...

Ердоган бара од Маск да изгради фабрика на Тесла во Турција

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани извршниот директор на Тесла, Илон Маск,...

Уморни од пеглање? Овој трик може да ви го промени животот

0
реклама Извршниот директор на брендот Laundry heap, Дејан Димитров, вели дека повеќето алишта можат...

Елон Маск тврди дека Кина ќе иницира регулирање на вештачката интелигенција

0
Извршниот директор на „Твитер“, Илон Маск, по неодамнешниот состанок со официјални лица од Кина, изјави дека таа држава ќе се обиде да иницира...

Директор во СЗО предупредува дека обезните деца можеби ќе живеат пократок...

0
Извршниот директор на Европската канцеларија на Светската здравствена организација (СЗО) Роб Батлер денеска во Загреб предупреди дека последиците од дебелината кај децата значително...

Твитер ќе им дозволи на медиумите да наплаќаат за читање

0
реклама Извршниот директор на Twitter, Илон Маск, изјави во саботата дека корисниците на неговата платформа...

Новите правила, тренерите имаат право на еден челенџ

0
Извршниот комитет на ЕХФ, на последниот состанок донесе низа одлуки поврзани со следната ракометна сезона....

Марота: Џеко заслужува повеќе, нема да заврши како Перишиќ

0
Во интервју за „Радио Раи“, извршниот директор на Интер, Џузепе Марота, зборуваше и за продолжување на договорот...

Маск ги повика Американците да гласаат за Републиканците

0
Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, препорача Американците да гласаат за...