таг: извршен

Атентатот врз словачкиот премиер е трагична последица од растот на десничарскиот...

0
На 15 мај беше извршен атантат врз словачкиот премиер Роберт Фицо. На местото на злосторството е уапсен напаѓачот Јурај Цинтула. Посегнувањето по животот на...

„Но, во Израел…“ ирански проектили и руска пропаганда

0
Големиот ирански напад, извршен во ноќта на 14 април, жестоко се дискутира во украинското општество, објави Укринформ. Украинците, кои страдаат...

Венера Крлиу: Нудиме образование кое ќе биде темел на подобро општество

0
реклама Таа е заменик извршен директор, главен оперативен директор, потпретседател на Одборот на директори и...

Евролигата сака промени по стилот на НБА

0
Маршал Гликман, извршен директор на Евролигата, во подкастот „Кросовер“, чиј автор е поранешниот американски кошаркар со литванско потекло, Џо Арлаукас, кој играше за...

Банкрот на крипто-платформата FTX

0
Платформата за криптовалути FTX банкротираше во САД, а нејзиниот главен извршен директор Сем Банкмен-Фрид поднесе оставка, се вели во соопштението...

Илон Маск: Луѓето ќе отидат на Марс до крајот на деценијава

0
Американскиот визионер, милијардер и основач и извршен директор на „Спејс-Икс“, Илон Маск верува дека луѓето ќе стигнат на површината на Марс до крајот...

Вакцината против омикрон ќе доцни

0
Главниот извршен директор на компанијата Бионтек, Угур Сахин, во четвртокот рекол дека доставата на вакцините против омикрон варијантата на коронавирус ќе доцни. ...

Предупредување за корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“

0
Основачот на Фејсбук и извршен директор на матичната компанија Мета, ги предупреди корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“ од нивните разговори, пренесува...

Предупредување за корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“

0
Основачот на Фејсбук и извршен директор на матичната компанија Мета, ги предупреди корисниците на Фејсбук Месинџер кои праваат „скриншот“ од нивните разговори, ...

МЗТ Скопје има нов извршен директор

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје има нов извршен директор, во името на клупската легенда Филип Ѓоревски, кој доаѓа на местото на Тони Грнчаров....