таг: извојува

Кина ќе го зголеми бројот на тимови кои се борат против...

0
Кина извојува голема, одлучувачка победа во борбата против вирусот Ковид-19, изјави кинескиот премиер Ли Чијанг. Тој го изјави ова во извештајот по...

Швајцарија со победа над Србија влезе во осминафиналето

0
Репрезентацијата на Швајцарија извојува извонредна победа над Србија во последниот натпревар од натпреварувањето во групата Г, кој помина со многу емоции и тензии....

Дончиќ го сруши шампионот, Њујорк Никс како гостин го прегази Детроит

0
Екипата на Далас Маверикс извојува голема победа над актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс со 116-113, а Лука Дончиќ одигра уште една блескава партија....

ВИДЕО/ Фред и Еланга за радост на ,,Црвените Ѓаволи,, против Лидс...

0
Манчестер Јунајтед извојува голема победа на гостувањето кај Лидс Јунајтед со 4-2. Капитенот Хари Мегваер ги доведе...

Бабиќ: Одигравме перфектен натпревар

0
Битолски Еурофарм Пелистер извојува прва победа во Европската лига, со 30-27 во Атина, против АЕК и го одигра, веројатно, најдобриот натпревар оваа сезона....