таг: Извор

Русија ослободува затворенички за да се приклучат на војната во Украина

0
Руската војска почна да користи и друг, дополнителен извор на работна сила, почна да испраќа осуденички да се борат во Украина. Жените...

МНР на Украина: Окупацијата на АЕЦ Запорижја од Русија е закана...

0
„Единствен извор на закани за АЕЦ Запорижја беа и останаа незаконските и злосторни дејствија на руските напаѓачи. Русија е единствената држава-терорист во светот...

Топла лимонада за подобро здравје и за отстранување на токсините

0
Лимонот е извор на витамин Ц кој помага во превенција и лекување на настинка. Лимонадата е природен диуретик, што значи дека помага и...

Јулија Навални – мета на дезинформации по смртта на нејзиниот сопруг

0
Не постои ниту еден релевантен извор од кој произлегува дека Јулија Навални била обвинета за „нов љубовник“. Фотографијата на која се гледа Јулија...

Пентагон разгледува испраќање помош за Украина без одобрение од Конгресот

0
Пентагон размислува дали да го искористи последниот преостанат извор на финансирање што го има за воена помош за поддршка на воените напори на...

Еве зошто треба почесто да јадете мандарини

0
реклама Мандарините се и одличен извор на растителни влакна, што го потврдува и фактот дека...

Романо, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести

0
Фабрицио Романо, најрелевантниот светски извор за фудбалски трансфери, доби предупредување од “Твитер” за ширење лажни вести. Популарниот 30. годишен Италијанец, кој има речиси...

Внимание! Овие работи можат да привлечат змии во вашиот подрум

0
реклама Подрумите се чест извор на проблеми во домаќинството, од протечени цевки до постојана мувла...

Би-Би-Си: Најголемите производители не го поддржаа укинувањето на јагленот како енергенс

0
Барањето за укинување на јагленот како извор на енергија вчера го поддржаа уште 23 земји на климатската конференција на ОН, но на тоа сѐ...

ВИДЕО: Заборавениот скандал од првата одржана Евровизија

0
Првиот извор за Песна на Евровизија е одржан во 1956-та година и на него учествувале само 7 земји. Победата ја однела претставничката...