fbpx

таг: известуваат

АФП и АП за изборите во Србија: Се очекува победа на...

0
Водечките западни новински агенции известуваат за изборите во Србија, наведувајќи дека се очекува победа на претседателот Александар Вучиќ и неговата Српска...

Утрово извршени напади на Днипро и Луцк

0
Украинските ТВ и медиуми известуваат за експлозии во Луцк на северозапад на Украина, како и...

Паднаа Фејсбук и Инстаграм: Многумина од Македонија не можат да пристапат,...

0
Корисниците известуваат дека апликациите на Facebook, Messenger и Instagram не работат. Компанијата засега не се огласи во оваа прилика, па не е...

Касилас ја замени Карбонеро со шпанска инфлуесерка

0
Медиумите во Шпанија известуваат дека Икер Касилјас конечно се откажа од бракот со Сара Карбонеро. Поранешниот голман...

Лабораториска студија покажа: Бројот на антитела во пад 6 месеци по...

0
Кинеските истражувачи известуваат за наодите од студијата врз основа на примероци од крв од здрави лица на возраст од 18 и 59 години,...