таг: избувнаа

(ВИДЕО) Последиците се поразителни, 1.000 исчезнати! Што точно го предизвика пожарот...

0
Пожарите не се непознати за Хаваи, но оние што избувнаа во последните денови се сметаат за едни од најлошите во историјата...

Во Холандија трета ноќ немири поради ковид мерките

0
Немири синоќа избувнаа во неколку градови во Холандија додека илјадници луѓе протестираа против...