таг: изборот

Кое животно да се избере за домашно милениче во зависност од...

0
реклама Изборот на домашно милениче зависи од многу фактори, како што се начинот на живот,...

ФФМ: Нема награда за најголемата победа во историјата на македонскиот фудбал

0
Изборот на најдобар спортист на Македонија во организација на Агенцијата за Млади и Спорт (АСМ) предизика револт...

Тренер на кучиња вели дека овие четири раси се одлични со...

0
Изборот на вистинското куче за вашето семејство може да биде тешка задача. Треба да одредите дали се согласуваат со децата и колку пешачење...

Ова е најстрашниот филм некогаш направен

0
Изборот на најстрашниот хорор не изгледа како лесна задача, но научниците тврдат дека утврдиле кој хорор филм е најстрашниот во историјата. Станува...

Следнатa Евровизија ќе се одржи во Велика Британија

0
Изборот за песна на Евровизија следната година ќе се одржи во Велика Британија, потврдија вчера организаторите. Како што јави Би-би-си, одлучено...

Евровизија догодина нема да се одржи во Украина

0
Изборот за песна на Евровизија следната година ќе се одржи во Велика Британија. Организаторите на...

Како да изберете зрела и слатка диња?

0
Изборот на добра диња може да биде малку потежок бидејќи не можете да видите што има во неа, а треба да знаете дека...

Европска радиодифузна унија: Изборот за песна на Евровизија 2023 нема да...

0
Изборот за песна на Евровизија 2023 година нема да може да се одржи во Украина поради тековната...

НАСА избра 10 нови астронаути, од 12.000 кандидати

0
Изборот на американската Национална воздушно-вселенска администрација за нови астронаути заврши. Од 12.000 кандидати, избрани се 10, соопшти НАСА. – Секој од нив...

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

0
Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо...