fbpx

таг: изборите

АФП и АП за изборите во Србија: Се очекува победа на...

0
Водечките западни новински агенции известуваат за изборите во Србија, наведувајќи дека се очекува победа на претседателот Александар Вучиќ и неговата Српска...

Василев: “Промените продолжуваат” ќе води преговори за новата бугарска Влада

0
Победникот на изборите во Бугарија, коалицијата на левиот центар „Промените продолжуваат“, ќе преговара за влада...

Одложени претседателските избори во Барселона

0
Изборите за наследник на Хосеп Марија Бартомеу беа закажани за 24. јануари, но денеска се одложени поради зголемениот број на заразени лица...

Анкета на „Галуп“: На кои личности светот најмногу им се воодушевуваше...

0
Ги загуби изборите во САД, но во новата анкета на „Галуп“ Доналд Трамп беше избран за човек на кој најмногу му...