таг: избегне

Повторно одложено гласањето на Советот за безбедност на ОН за помош...

0
Обидувајќи се да избегне ново американско вето, Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа, по вторпат во два дена, го одложи гласањето за...

Анализа: Пировата победа на Макрон ризик за разгорување на гневот

0
Потегот на претседателот Емануел Макрон да го избегне Националното собрание и да спроведе непопуларна ревизија на пензискиот систем без гласање во...

Борел: Треба да спречиме да војуваме со Русија, тоа би била...

0
Неопходно е да ѝ се помогне на Украина, но и да се избегне ескалација и...

Четвртиот “балон” за АБА 2 одложен за февруари

0
Втората АБА лига пронајде начин да ги избегне проблемите со коронавирусот, па лигашкиот дел од натпреварувањето го одржува во „балони“. Четвртиот собир...

Студија ја открива ефикасноста на вакцините на Фајзер против варијантата Омикрон

0
Варијантата Омикрон на коронавирусот може делумно да ја избегне заштитата од две дози на Pfizer и  BioNTech, објави раководителот на истражувачката...