таг: избега

Русија му се заканува на поранешниот шаховски шампион Гари Каспаров со...

0
Поранешниот светски шампион во шах Гари Каспаров, кој избега од Русија пред една деценија поради страв од прогон, може да се соочи со...

Убиец избега од американски затвор: „Одеше како рак по ѕидот“

0
Минатата недела осуден убиец избега од затвор во Пенсилванија. Данело Кавалканте (34) се качил меѓу два ѕида држејќи се за нив...