таг: идентификуваше

Полицијата го идентификувала напаѓачот на словачкиот премиер

0
Полицијата во Словачка го идентификуваше 71-годишниот Ј.Ц. од Левица, кој со пиштол, што законски го поседувал, денеска го застрела словачкиот премиер Роберт...

Индискиот сој на коронавирусот пристигна и во Унгарија: Потврдени два случаи!

0
Унгарија идентификуваше два случаи на индискиот вид на коронавирусот, која за првпат беше откриена во Индија, соопштија денеска здравствените власти. – Индискиот...