fbpx

таг: играч

Калчомеркато: Ренато Санчес се сели во Милано

0
пренесува дека португалскиот играч за врска на Лил, Ренато Санчес, бил блиску до носење на црвено-црниот дрес...

Ковачиќ задоцни на тренинг, реагира Тухел

0
Хрватскиот играч за врска Матео Ковачиќ задоцни на еден од последните тренинзи на Челзи и телевизиските камери...

Ливерпул ја најде замената за Роберто Фирмињо

0
Според британските медиуми, ѕвездата на Јувентус, Паoло Дибала е првиот играч за кој Ливерпул ќе се обиде да го донесе на ,,Енфиллд Роуд,,...

Госенс го одбра бројот на дресот во Интер

0
Германецот Робин Госенс е нов играч на Интер, доаѓа како позајмен од Аталанта, со обврска клубот од Милано да го откупи договорот по...

Диего Коста се враќа во Европа?

0
Поранешниот играч на Челзи и Атлетико мадрид, Диего Коста по само пет месеци реши да го напушти Атлетико Минеиро. Според информациите на...

Севиља го доби Ентони Марсијал

0
Францускиот фудбалер Ентони Марсијал е нов играч на Севилја,  откако играчот прифати помала плата со цел да го напушти Јунајтед. Англискиот клуб...

Јакимовски играч на натпреварот во кошаркарскиот тим на Вашингтон Стејт Универзитетот

0
Mакедонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Јакимовски, синоќа беше главен играч на Вашингтон Стејт Универзитетот во дуелот со Калифорнија. Јакимовски ја продолжи одличната серија...

Пол Ванер стана најмладиот дебитант на Баерн во Бундеслигата

0
Германскиот фудбалер Пол Ванер стана најмладиот играч на клубот на натпревар од Бундеслигата. Тој синоќа со 16 години и 15 дена дебитира за...

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

0
Бразилскиот офанзивен играч за врска Андре Менсалао е нов фудбалер на Шкендија, објави денеска актуелниот македонски шампион, промовирајќи го своето второ засилување за...

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

0
Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ е прогласен за најкорисен играч на Евролигата во декември. Минатиот месец 30-годишниот Црногорец со шпански пасош, оствари...