fbpx

таг: Играта

Спалети: Наполи може да игра подобро

0
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети не е задоволен од играта на неговиот тим и покрај победата над Болоња (2:0) во 22. коло од...

Се пренесува преку MINECRAFT! Софтверска „грешка на деценијата“ се шири низ...

0
Софтверска, која корисниците почнаа да ја користат во онлајн играта Minecraft, станува голема закана за системите ширум светот, пренесува Асошиејтед...

Милевски: Моите фудбалери покажаа дека имаат голем потенцијал

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ја пофали играта на неговите избраници кои вечерва во Ереван ја декласираа Ерменија со 5:0. ...

Вардар го забележа вториот пораз во ЛШ

0
Главниот пад во играта се случи на крајот од второто полувреме почнувајќи од 26. минута до кога се играше изедначено. Тогаш Дибиров, кој...

Дефиниција за несебичност – Меси можеше и до хет-трик, но го...

0
Постигнувањето на голови никогаш не било врвен приоритет во играта на Лео Меси, а аргентинскиот генијалец ја потврди својата несебичност и на дуелот...

ВИДЕО: Роналдињо стана рапер, неговата песна е хит во Бразил

0
Играта на Роналдињо на фудбалските терени отсекогаш изгледаше како самба, а дека музиката му е во крвта покажува и неговиот нов проект....