таг: Ивановски

Калин Ивановски со пад од едно место на АТП-листата

0
Калин Ивановски вчера го освои фјучерсот во Крамсах и дојде до втората титула во поединечна...

Ивановски „скокна“ 39 места, Алкараз е прв со 880 поени повеќе...

0
Калин Ивановски и Лина Ѓорческа напредуваа на најновата АТП односно ВТА листата. Ивановски „скокна“ 39,...

Ивановски со мал пад на АТП листата, Алкараз е број еден

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски забележа пад од четири позиции на најновата АТП листа и...

Калин Ивановски го искористи домашниот терен и дојде до трофејот

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го искористи домашниот терен и совладувајќи го Саша Гуејмард Вајенбург...

Ивановски, во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје

0
Најдобриот македонски тенисер во моментов, Калин Ивановски, се пласира во полуфиналето на фјучерс-турнирот во Скопје,...

Дарио Ивановски, убедливо последен на ЕП во Истанбул

0
Најдобриот македонски атлетичар, Дарио Ивановски, имаше квалификации за заборав во трката на 3.000 метри на...

Калин Ивановки со најдобриот ранкинг на АТП листата

0
Надобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски, продолжи да се искачува на светската АТП листа и на најновото рангирање се наоѓа на 478 место....

Калин Ивановски со нов скок на АТП-листата

0
Најдобриот тенисер од Македонија, Калин Ивановски направи нов скок на АТП-листата. Тој вчера поради повреда мораше да...

Ивановски како прв носител застана во полуфиналето

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски испадна во полуфиналето на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Монастир, Тунис. Иако...

Ивановски со најдобар АТП ранкинг во кариерата

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го има најновиот ранкинг на АТП листата во досегашната кариера. Тој по...