таг: Ивана

Почина првата сопруга на Доналд Трамп, паднала по скали

0
Ивана Трамп почина ноќта пред да замине на одмор на Азурниот брег во Санкт Петербург, изјави нејзината најдобра пријателка, пишува Мирор....

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ...

0
Ивана Легин ја отпеа познатата песна „Чаје шукарије“, со една од најголемите sвезди на Југославија, Здравко Чолиќ, уште кога беше девојче, а...

ФОТО | Ивана Петерс со емотивна порака: По инфарктот, повеќе не...

0
Пејачката Ивана Питерс доживеа срцев удар сред снимање на емисија пред шест години. Иако стоечки го издржала, пејачката се присети низ што...

Некогаш и сега: Поранешната сопруга на Доналд Трамп го слави својот...

0
Ивана Трамп, родена како Ивана Марија Зелничкова, американско-чешка деловна жена и поранешен модел, најпозната како прва сопруга на Доналд Трамп, утре ќе...

Српска докторка открива: Короната удира на мозокот и создава психички проблеми

0
Д-р Ивана Сташевиќ Карличиќ, директорка на Клиниката за психијатриски болести „Д-р Лаза Лазаревиќ“, проговори менталното здравје на нацијата и даде неколку совети....

Пејачката Ивана Банфиќ се огласи по земјотресот во Хрватска

0
Пејачката Ивана Банфиќ со сопругот и синот живее во Стара Дренчина, недалеку од Петриња, кој вчера беше погоден од разорен земјотрес. ...