таг: Ибрахимовиќ

Неверојатно, Ибра и со 41 година ќе игра за Шведската репрезентација

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ би можел да биде повикан во репрезентацијата на Шведска за квалификациите за...

Ибрахимовиќ уште една година „росонер“

0
Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ уште една сезона ќе биде дел од италијанскиот фудбалски шампион Милан, пренесуваат...

Ибрахимовиќ: Само еден фудбалер ме потсетува на феноменот Роналдо

0
Златан Ибрахимовиќ и на 40 години е еден од најдобрите фудбалери во Серија А. Неговите изјави секогаш се чекаат со големо внимание со...

Ибрахимовиќ го советувал Мбапе да си замине од ПСЖ и да...

0
Златан Ибрахимовиќ открива дека му дал совет на Килијан Мбапе дека треба да си замине од ПСЖ и да се пресели во тим...

Ибра останува во Милан до 2023 година

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со клубот. Актуелниот договор на Ибрахимовиќ истекува на крајот од оваа сезона. Според...

Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

0
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го постигна јубилејниот 400. првенствен гол во својата кариерата и придонесе во синоќешната победа на Милан на гостувањето во...

Ибрахимовиќ викендов стартер во тимот на Милан

0
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ по петмесечна пауза ќе се појави во почетниот состав на италијанскиот прволигаш Милан на саботниот прволигашки натпревар против Болоња. Како...

Проблемот на Ибрахимовиќ е посериозен отколку што се очекуваше

0
Златан Ибрахимовиќ нема да ја започне новата сезона во Серија А во првото коло. Според „Газета дело Спорт“, Милан се одлучил...

Додека Ибрахимовиќ е на операционата маса, Милан е во потрага по...

0
Златан Ибрахимовиќ синоќа беше опериран на коленото во болницата во Милано, а првите прогнози покажуваат дека тој ќе може да игра за неколку...

ВИДЕО: Италијанците објавија дека Ибрахимовиќ нема да игра на ЕП, а...

0
Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти остатокот од сезоната во дресот на Милан поради повреда. Но, италијанските медиуми...