fbpx

таг: Иако

Не сакаат напорна работа: Ова се најмрзливите знаци на Зодијакот

0
ИАКО сите сакаме одмор и релаксација, има луѓе кои сакаат постојано да уживаат во тоа. Не се особено вредни и продуктивни и не...

Динамо уверува дека Ариан Адеми останува на Максимир

0
Иако капитенот Аријан Адеми имал понуди од странство, Динамо Загреб инсистира дека македонскиот репрезентативец останува на „Максимир“...

Д-р Даниловски: Кракен, иако е позаразен, не предизвикува потешки симптоми

0
Вирусoт кракен, иако е позаразен, не предизвикува потешки симптоми. Короната е вирус кој постојано мутира и ќе се јавуваат нови соеви во обид...

ФОТО: Снег падна на Плитвичките езера, глетката е прекрасна

0
Иако многу туристи ги посетуваат Плитвичките езера во пролетните и летните денови, и денес многу луѓе беа во најголемиот национален парк во Хрватска....

Овие хороскопски знаци имаат неконтролирани изливи на гнев

0
ИАКО сите се лутиме од време на време, некои луѓе постојано се лути и ништо не може да го контролира нивниот гнев. Тие...

Во овие хороскопски знаци се родени и најимагинативните луѓе

0
ИАКО сите повремено фантазираме, има луѓе кои фантазираат надвор од кутијата. Нивната способност за замислување им овозможува да дојдат до креативни решенија и...

Нутриционист откри зошто родителите никогаш не треба да ги принудуваат децата...

0
ИАКО има деца кои се само пребирливи за храна и треба одвреме-навреме да ги потсетуваат да изедат нешто за да не се разболат,...

Доаѓа првата полна месечина во годината и таа најмногу ќе влијае...

0
Иако новата година обично значи нови почетоци, со две ретроградни планети во полн замав (Марс, планета на акција, ретроградна до 12 јануари и...

Дневен хороскоп за недела (01.01.2023)

0
Овен Иако сте свесни за тешкотијата на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја искористите целата своја креативност и да потрошите...

Како ефикасно да ги отстраните влакната од домашните миленици од каучот

0
Иако сакаме миленичињата да се гушкаат со нас на каучот или да спијат со нас во кревет, често се мачиме со влакната што...