таг: Зошто

Откако кариерата му тргна по надолна линија, поранешната холивудска ѕвезда Стивен...

0
Во контекст на опширниот осврт на  Цивил Медиа за тоа зошто дискредитираните Американци се впуштаат во улога на пропагандисти на озлогласени диктатори, како еден...

Зошто дискредитирани познати Американци стануваат пропагандисти на Путин и Хитлер

0
Зошто дискредитираните Американци како Стивен Сигал, Скот Ритер, Такер Карлсон, Оливер Стоун, како и „Аксис Сали“, Фред В. Калтенбах пред нив, се впуштаат...

Зошто никогаш не треба да се депилирате или да ги кубете...

0
реклама Лекарите предупредуваат зошто никогаш не треба да ги отстрануваме влакната од носот со пинцета...

Четири типа на луѓе кои комарците „најмногу ги сакаат“

0
реклама Научниците објаснија зошто некои луѓе се неодоливи за комарците. Постојат четири типа...

Дали треба да ја миеме косата со шампон?

0
реклама Нема медицински причини зошто треба да ја миеме косата со шампон, пишува порталот Go...

Дали знаете зошто Австралија се натпреварува на Евровизија?

0
реклама Многумина се прашуваат зошто Австралија учествува на Европскиот натпревар за песна. Географски тоа...

Зошто според астролозите 11 март е фантастичен ден?!

0
реклама Зошто според астролозите 11 март е фантастичен и исклучително среќен ден?! Многумина чекаат шанси,...

Овие хороскопски знаци имаат отворен ум и сакаат сè ново и...

0
ИМА многу причини зошто е добро да имаме човек со отворен ум во нашите животи. Таквата личност би можела да ни се најде...

Луѓето родени во овие знаци најчесто ја менуваат работата

0
Има МНОГУ причини зошто луѓето сакаат да ја сменат работата и не мора да бидат поврзани само со пари или повисока плата. Во...

Мбапе: Ме нарекоа мајмун, сакав да ја напуштам француската репрезентација

0
Поминуваат месеци и повторно се појавуваат вести зошто Килијан избрал да остане во ПСЖ наместо да потпише за Реал Мадрид. Улогата на Емануел...