таг: зоолошка

Светски феномен: Скопската Зоолошка градина доби принова од шест пара близнаци...

0
реклама Во скопската Зоолошка градина се случи светски феномен. За прв пат добиени...

Бујна грива и „шишки“ – зоолошка атракција во Кина

0
При посета на Зоолошка градина, главната атракција, вообичаено, е лавот. Со бујната грива, кралот на џунглата, е секогаш посебно доживување. Меѓутоа, еден од...

Хорор во зоолошка градина! Работник влегол во забранетата зона…кај тигарот!

0
Работник од зоолошка градина во американската сојузна држава Флорида бил итно хоспитализиран поради сериозни повреди со кои се здобил кога влегол...

ФОТО | Во скопската зоолошка се роди првото бебе алпака: Фелиција...

0
Скопската зоолошка е омиленото место на најмалите, но и на повозрасните. Местото каде што за момент можете да пронајдете спокој во центарот...

Мајмуни во САД вакцинирани против ковид-19

0
Девет мајмуни во зоолошка градина во Сан Диего, Калифорнија станаа првите нечовечки суштества во светот кои се...