таг: земјата

Бајден: Се кандидирам затоа што Трамп и републиканците сакаат да ја...

0
Џо Бајден (80), најстариот американски претседател во историјата на земјата, вчера изјави дека...

Младите лани повеќе посетувале лекари и психолози: И тие се загрозени...

0
Децата и младите во земјата изминатата година повеќе посетувале лекари, психолози и логопеди во споредба со 2021 година, покажува извештајот на службата за...

Африка се дели на два дела, може да се создаде нов...

0
реклама Дека Земјата постојано се менува не е тајна, а откритието кое веќе некое време...

Нѐ очекува пеколно жешко време, ќе се уриваат рекорди

0
Земјата ќе биде погодена од Ел Нињо, природен феномен кој носи влажно и дождливо време и поплави во инаку суви области на Јужна...

Десетици ги загубија животите во Мексико од мистериозна епидемија на менингитис

0
Мексиканските владини претставници во северниот дел на земјата објавија дека уште едно лице починало од...

„Хјуман рајтс воч“: Турските власти сè пожестоко удираат врз неистомислениците во...

0
Турските власти на чело со претседателот на земјата Реџеп Таип Ердоган сè поагресивно се справуваат со неистомислениците и политичките противници пред...

Капсулата Орион на НАСА слета во Тихиот Океан

0
Капсулата Орион на НАСА се врати на Земјата во неделата по молскавично повратно...

Австрија најави вето за Романија и Бугарија за пристапување во Шенген...

0
Австрискиот министер за внатрешни работи, Герхард Карнер изјави дека земјата ќе стави вето на членките...

Жестоки протести низ кинеските градови поради строгите мерки на владата против...

0
Протестите поради строгите мерки на земјата за борба против коронавирусот, кои доведоа до затворање на милиони луѓе во нивните домови, се...

Чешка ги затвора границите за руските туристи

0
Чешка од денеска им забранува влез во земјата на руски државјани со важечка шенген виза...