таг: здравствена

СЗО: Нема докази дека новата варијанта на коронавирусот е поопасна

0
Светската здравствена организација (СЗО) сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот ќе доведе до зголемена смртност, изјави еден од директорите на...

СЗО: Сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот е...

0
Светската здравствена организација (СЗО) сè уште нема докази дека новата варијанта на коронавирусот ќе доведе до зголемена смртност, изјави еден од директорите...

СЗО потврди дека лекот „ремдесивир“ не делува врз коронавирусот

0
Истражувачи за Светската здравствена организација (СЗО) детално ги испитале антивирусните лекови што им се даваат на болните од Ковид-19, надевајќи се дека тие...

Конечно потврдено: Ремдесивирот не делува на короната

0
Истражувачите од Светската здравствена организација (СЗО) детално ги испитале антивирусните лекови како што се Ремдесивирот и хидроксихлорокинот, надевајќи се дека ќе се...

СЗО: Останете дома за Божиќ

0
Светската здравствена организација (СЗО) ги повика луѓето да останат во своите домови за Божик. Директорот на регионалната канцеларија на СЗО за Европа,...

СЗО: Околу 600.000 новозаболени заразени во светот за 24 часа

0
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека повеќе од 585.000 случаи на коронавирус се регистрирани во текот на вчерашниот ден, со што...

СЗО преговара со Фајзер за набавка на вакцини

0
Висок претставник на Светската здравствена организација изјави дека агенцијата преговара со компанијата Фајзер со цел нејзината вакцина да биде вклучена во програмата за...

Десет научници ги испитуваат животните кои се сомничат за пренесување на...

0
Светската здравствена организација (СЗО) неодамна собра група од меѓународни научници чија цел е да го истражи потеклото на вирусот. Десетте научници ќе мора...