таг: зградата

Отсега можете да купите невидлива куќа во пустина – ќе ви...

0
ЗГРАДАТА во непосредна близина на националниот парк Џошуа Трво во Калифорнија е архитектонско чудо што ги восхитува луѓето ширум светот. Тесната, долга, правоаголна...

Римјаните мора да возат за да свети елката во градот

0
Главната новогодишна елка пред зградата на градското собрание на Рим на Пјаца дел Кампидољо беше осветлена оваа година со помош на велосипеди кои...

МНР во боите на украинското знаме

0
Зградата на Министерството за надворешни работи вечерва е осветлена во боите на знамето на Украина...

Повторно се разгоре пожарот во парламентот на ЈАР

0
Пожарот што ја зафати зградата на парламентот на Јужна Африка повторно се разгоре, пренесе ДПА,...

(ВИДЕО) Пожар во јужноафриканскиот парламент

0
Пожар изби рано утринава во зградата на јужноафриканскиот парламент во Кејптаун, што предизвика уривање на...

(ВИДЕО) Меѓу водата и огнот! Гори зграда во Лиеж додека поплава...

0
На снимката се гледа како зградата се руши, а на жителите на Лиеж им е наредено да...