таг: зголеми

ОН: Иран ги зголеми залихите на збогатен ураниум речиси до ниво...

0
Иран ги зголеми своите залихи на збогатен ураниум речиси до ниво кое е доволно за производство на нуклеарно оружје, се наведува во доверливиот...

Светското население годинава зголемено за 75 милиони луѓе, на 1 јануари...

0
Светската популација се зголеми за 75 милиони луѓе оваа година, а на 1 јануари ќе надмине осум милијарди луѓе, според податоци од Бирото...

Франција ја зголеми безбедноста во црквите во текот на божиќните празници...

0
Франција ќе ја зголеми безбедноста околу црквите во текот на божиќните празници поради можни напади, пренесува ДПА. Полицијата и жандармеријата ќе бидат видливо...

Цените на нафтата благо пораснаа по четири недели пад

0
Цената на барелот на лондонскиот пазар минатата недела се зголеми за 1,9 отсто,...

По ФЕД и Швајцарската централна банка ги зголемува каматните стапки

0
Утрово и швајцарската народна банка ја зголеми референтната каматна стапка за 50 базични...

Голфот поскапува за 1.600 евра: Фолксваген ги крева цените и за...

0
Фолксваген ги зголеми цените на своите автомобили со мотори со внатрешно согорување во Германија како резултат на рекордната инфлација. Од Фолксваген салоните...

Голфот поскапува за 1.600 евра: Фолксваген ги крева цените и за...

0
Фолксваген ги зголеми цените на своите автомобили со мотори со внатрешно согорување во Германија како резултат на рекордната инфлација. Од Фолксваген салоните...

ПСЖ победи со повредениот Мбапе, Ленс запрен од Ница

0
ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира...

Најголем дел од нелегалните влезови во ЕУ се преку Западен Балкан

0
Бројот на илегален влез на мигранти се зголеми на повеќе од 275.000 во периодот од...

Азербејџан ќе го зголеми извозот на гас во Европа за 30...

0
Азербејџан ќе го зголеми извозот на гас во Европа оваа година за 30 отсто, бидејќи...