fbpx

таг: звук

Нападнати цивилни згради во Киев

0
Звук од проектили ги разбуди жителите на главниот град на Украна. Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека ракетите погодиле четири високи...

Вода и уште 4 други состојки: Напиток кој го решава проблемот...

0
‘Рчењето е звук што се јавува кога мекото непце вибрира поради протокот на воздух низ дишните патишта за време на спиењето. Оваа...