fbpx

таг: Зверев

Александар Зверев го освои Завршниот Мастерс во Торино

0
Александар Зверев славеше во големото финале над големиот ривал Данил Медведев по сетови 6-4, 6-4 и го освои Завршниот Мастерс во Торино. ...

Петто сезонско АТП финале за Зверев

0
Германецот Александер Зверев и Американецот Френсис Тијафо ќе играат во утрешното финале на АТП турнирот во Виена. Зверев, кој претходно оваа недела...

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

0
Четвртиот светски рекет, Александар Зверев, избори место на завршниот АТП турнир, кој годинава првпат ќе се одржи во Торино. Германецот ќе игра...

СЕКС БОМБА: Новата девојка на Зверев е убавица, не се исплашила...

0
Германскиот тенисер Александер Зверев е во врска со актерката Софија Томала, пишува БИЛД. Убавата германска актерка е осум години постара од тенисерот,...

Зверев го совлада Ѓоковиќ, заплака, а потоа му рече на првиот...

0
Германскиот тенисер Александар Зверев се пласираше во финалето на Олимписките игри во Токио. Зверев го совлада Новак Ѓоковиќ 1:6, 6:3, 6:1...