fbpx

таг: зачин

Најчесто го ставате во супа, а не знаете колку навистина е...

0
Магдоносот не е само омилениот зачин за супите и јадењата туку и многу благотворна билка која многу одамна се користи во народната медицина...

Магдонос: Не го гответе долго на висока температура

0
Магдоносот е познат како зачин што совршено се вклопува во свежи и зготвени јадења, но тој е познат и како зачин што...