таг: затвор

Убиец избега од американски затвор: „Одеше како рак по ѕидот“

0
Минатата недела осуден убиец избега од затвор во Пенсилванија. Данело Кавалканте (34) се качил меѓу два ѕида држејќи се за нив...

Трамп беше уапсен и ослободен со кауција

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше накратко уапсен во затвор во Атланта поради...

Нејмар се соочува со затворска казна

0
Казна затвор од пет години му се заканува на бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар поради наводна...

Боксерка до смрт ја претепала својата ќерка

0
Поранешната боксерка Савана Брокхил (28) е осудена на 25 – години затвор, бидејќи минатата година до смрт ја претепала својата ќерка. Нејзината партнерка...

Ќе се сретне со родителите на девојката која ја уби: Можно...

0
Јужноафриканскиот параолимпиец Оскар Писториус, кој е во затвор за убиството на својата девојка Рив Стинкамп, наскоро би можел да се сретне со нејзините...

Филипинскиот претседател се закани со затвор на тие кои нема да...

0
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте им се заканува со затвор на граѓаните кои одбиваат да се вакцинираат против...

Влошена здравствената состојба на Алексеј Навални – префрлен во затворската болница,...

0
Официјални лица од рускиот затвор каде што Алексеј Навални издржува казна од две и пол години соопштија дека опозицискиот лидер, кој штрајкува со...

Навални ќе го следат 32 камери, рускиот затвор го зајакнува надзорот

0
Рускиот затвор во кој е сместен опозицискиот лидер Алексеј Навални, нарачал 32 нови камери за надзор, како и друга опрема за зајакнување на...