таг: затворени

Се чека обдукцискиот наод за починатата пациентка од Прилеп, салите во...

0
Седми ден се затворени операциските сали во гинеколошкото, хируршкото и ортопедското одделение во прилепската болница. Минатата недела 52-годишна пациентка по интервенција на гинеколошкото...

Републиканците водат на изборите во Претставничкиот дом, тесна трка за Сенатот

0
Гласачките места се затворени во делови на Соединетите Држави за среднорочните избори за Претставничкиот дом, Сенатот и гувернерите на сојузните држави....

Дополнителни затворања во Пекинг, откриени 49 нови заразени со ковид-19

0
Во Пекинг денеска се затворени дополнителен број продавници и објекти поради ширењето на ковид-19, станбените блокови се под строги мерки за...

Само со трета доза до европски ковид сертификат – Мицотакис со...

0
Забрана за влез во затворени простории за невакцинираните; рок на траење на сертификатот за вакцинација...

Поради делта сојот милиони жители затворени во домовите, Австралија го продолжува...

0
Скоро половина од 25 милиони жители на Австралија остануваат затворени во своите домови поради ширењето на делта...

Рекордна смртност во Португалија, повторно „затворање“ на земјата

0
Фирмите затворени, а повеќето луѓе денеска се повлекоа во своите домови во Португалија, на првиот ден од новото „затворање“ на земјата, иако родителите...

Пецас: Собирањата во домовите за празниците може да бидат прослава за...

0
Собирите, особено во затворени и слабо проветрени простори како што се нашите домови, може да бидат прослава за вирусот, а...