таг: затворање

Украина формално ги затвора главните пристаништа

0
Украина најави привремено затворање на своите четири главни поморски пристаништа, откако ја загуби контролата над...

Рома условно казнета за дискриминација и расизам

0
Италијанската Серија А условно ја казни екипата на Рома со затворање на дел од стадионот „Олимпико“ на еден натпревар поради дискриминаторски и расистички...

Без потребната помош угостителите би можело да ги затворат бизнисите

0
Владината одлука за затворање на угостелските објекти требаше да биде објавена заедно со мерки за помош на овој сектор. Угостителите се согласни дека...

Во Шведска стапката на смртност помалa отколку во другите делови на...

0
Шведска, која не воведе строги мерки на затворање, кои негативно влијаат на голем дел од светската економија,...

Финска се подготвува за првото целосно затворање

0
Финската Влада предложи целосно затворање во пет градови, вклучувајќи го и главниот град Хелсинки, за да се спречи ширењето на коронавирусот. Според...

Претседателот Ѓукановиќ бара Црна Гора да ги затвори границите и да...

0
Претседателот Мило Ѓукановиќ побара затворање на границите на Црна Гора и забрзана имунизација затоа што, како што рече, здравјето на граѓаните е...

Нов локдаун во Србија

0
Вонредна состојба со затворање на сите установи освен на аптеките, продавниците за храна и бензинските станици, предлага српскиот Кризен штаб откако во земјата...

Во соседството од утре најстрог карантин- ќе биде сличен како на...

0
Целосно затворање на бизнисите и услугите што претходно беа отворени, како што се продавниците, фризерските и козметичките слони, берберниците, но затворање и на...