таг: заслужено

Албанија се спрема за Фарските Острови по победата врз Молдавија

0
Албанската репрезентација заслужено триумфираше против Молдавија и ги освои првите три бода на патот кон големиот сон, учество на ЕП во Германија во...

Воска Спорт го доби трофејот, следи настап во елитата

0
Екипата на Воска Спорт сосема заслужено го прослави пласманот во Првата Mакедонска Фудбалска Лига и...

Барди: Ќе бидеме уште подобри против Украина

0
Енис Барди, смета дека нашиот национален тим сосема заслужено стигна до победа од 2:1 на...