таг: засилија

Украинските градови Бахмут и Авдијивка под непрекинато руско гранатирање

0
Руските трупи го засилија темпото на нивните немилосрдни напади врз Бахмут и Авдијевка во регионот...

Руските сили ги интензивираа нападите во Луганск и Доњецк

0
Руските напади се засилија во источните региони на Украина. Властите во Луганск соопштија дека во последните 24 часа биле извршени 35...