таг: зарази

Се појави нов вирус во Кина, ова се симптомите

0
Нов вирус зарази 35 лица во Кина, во провинциите Шандонг (источна Кина) и Хенан (средна Кина). Тој се нарекува Лангија (Langya) вирус...

СЗО: омикрон, веројатно е крајот на пандемијата во Европа

0
Со омикрон видот на коронавирусот кој би можел да зарази 60 насто од Европејците до...

Половина Европа ќе се зарази со омикрон за 7 недели!

0
Омикрон варијантата на коронавирусот е на пат да зарази повеќе од половината Европејци, прогнозира Светската...

Уапсен мажот кој со коронавирус намерно зарази 22 лица, меѓу кои...

0
Маж од Мајорка кој зарази 22 лица со коронавирусот е уапсен под обвинение за напад, бидејќи, и покрај симптомите на ковид-19, одел...