таг: заразиле

Во Франција откриена нова варијанта на ковид-19

0
Во Јужна Франција 12 пациенти се заразиле од „нетипична комбинација“ на ковид-19, што ги загрижило...

Речиси 5 милиони новозаразени за една седмица

0
Минатата недела повеќе од 4,9 милиони луѓе ширум светот се заразиле со коронавирусот, а повеќе...