таг: заразен

По три дена МЗ објави ковид биланс: 210 новозаразени, ниту едно...

0
Првпат откако е регистиран првиот заразен од коронавирус од почетокот на пандемијата Министерството за здравство објавува ковид биланс збирно за три дена. Во...

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во...

0
Музичарот Драгољуб Ѓуришиќ е заразен со коронавирусот и се наоѓа на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, пишува „Нова.рс“....

Како да се заштитите од коронавирусот во вашите домови?

0
Една студија потсетува колку е заразен Ковид-19 и колку е тешко да се спречи заразување ако некој живее во преполни мултигенерациски домаќинства. Ова...