таг: започнува

Денеска започнува Божиќниот пост – трае 40 дена

0
реклама Денеска 28 ноември започнува големиот Божиќен пост. За разлика од Велигденскиот пост, чиј...

Доаѓа сезоната на Стрелец! 22 ноември е датумот кој менува се...

0
реклама Сезоната на Стрелец започнува на 22 ноември, а во исто време навестува влегување на...

Во Струмица се одржува третата академија за здравство иницирана од предавачи,...

0
Во Струмица започнува ТРЕТАТА АКАДЕМИЈА за здравство иницирана од предавачи, професори на Медицинскиот факултет во Скопје и специјалисти со долгогодишно искуство во Болницата...

Почнува сезоната на Нобелови награди, денеска ќе биде познат лауреатот за...

0
Овогодинешната сезона на доделување на Нобеловата награда започнува денеска, со објавување на наградата...

Македонија против Израел, ја започнува “олимписката мисија”

0
Македонската кошаркарска репрезентација ја започнува мисијата за пласман во главните квалификации за Олимписките игри во...

Три екипи со искуство и еден дебитант на Ф4 во Каунас

0
Вечерва во престолнината на Литванија, Kаунас, започнува завршниот турнир на кошаркарската Евролига. За титулата, која...

Самит на ЕУ во Брисел, лидерите ќе разговараат за војната во...

0
Во Брисел денеска започнува дводневниот Самит на ЕУ, а главна тема на разговор...

Македонија спремна за првата победа во квалификациите за ЕУРО 2024

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2024 година....

Шабани најавува победа и три бода во дуелот со Тиквеш

0
Започнува пролетната полусезона во Првата фудбалска лига, а лидерот на табелата Струга Трим Лум гостува во Кавадарци....

Започнува владеењето на Рибите, а три знаци ќе доживеат голема среќа

0
Владеењето на Рибите започнува во недела на 19 февруари и ќе трае до 20 март. Оваа година ќе биде посебна по тоа што...