таг: започна

Денот В – прв ден на вакцинацијата против коронавирусот во ЕУ

0
Европската унија денес започна со масовна вакцинација на своите граѓани, еден ден откако пристигнаа првите контингенти на вакцини во сите...

ВИДЕО: Шампионот се „сопна“ уште на стартот, декласиран Голден стејт!

0
Доцна синоќа и официјално започна новата сезона во најсилната лига на светот, НБА, а актуелниот шампион Лос Анџелес лејкерс во првиот натпревар...

Бабиќ до битолчани: Велите го сакате ракометот, а ние се смрзнуваме...

0
Еурофарм Пелистер победнички ја започна сезоната во СЕХА Лигата, совладана е Металопластика со 30:26, но тренерот на битолчани, Жељко Бабиќ има голема...