таг: започнала

Русија ги обнови ракетните напади врз Украина

0
Украина соопшти дека Русија денеска започнала нова рунда ракетни напади додека Западот се обидува да...

Израелскиот премиер Бенет доби смртна закана, полицијата го истражува случајот

0
Израелската полиција денеска соопшти дека започнала истрага по упатената смртна закана за премиерот Нафтали Бенет. ...

„Спутник Ве“ пред вратите на ЕУ! Агенцијата за лекови започна со...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека започнала со разгледување на документацијата за руската вакцина „Спутник...

Аналните брисеви за ковид-19 ќе се воведат и во Европа

0
Веста дека Кина започнала со анални брисеви како дел од тестирањето на коронавирус, одекна во Европската Унија, па затоа портпаролот на Европската...