таг: запленети

Запленети над 2000 стебла марихуана во околината на Виена (Видео)

0
Запленети над 2000 стебла марихуана во околината на Виена, приведени три лица, разбиена меѓународна криминална група во заедничка акција на нашите и австриските...

Приведен 50-годишен тетовец со над 1.100 парчиња пиротехника

0
Пред два дена беа запленети над 2.000 пиротехнички средства во Тетово, а приведени две лица. Минатата седмица беа запленети над 41 илјади вакви...